E-commerce nowym sposobem na zarabianie

E-commerce nowym sposobem na zarabianie

Branża e-commerce to nadal temat niewyczerpany w Polsce i bardzo dochodowy. Według najnowszych danych statystycznych polscy twórcy są najlepiej rozwijającą się grupą w całej Europie. Znawcy przewidują, że w 2020 roku przyniesie 26 miliardów złotych, a co piąta transakcja, będzie zawierana za pośrednictwem łącza internetowego. Czym dokładniej jest to zjawisko? I czy jest to tylko i wyłącznie zajęcie dla określonej grupy osób?

Nowe pojęcie, a temat znany od wieków

Ludzkość od początku funkcjonowania cywilizacji, aby przetrwać gromadziła pewne dobra. Była to żywność, czy ręczne wyroby. Z czasem odkryto, że w odległych krainach nie ma takiego samego tworzywa i warto byłoby zrobić coś, co przyniesie obopólną korzyść. Tak narodził się handel, który trwa nieprzerwanie do dziś, chociaż zmienny jest rynek, waluta i sam towar.

E-commerce to kolejna forma handlu, e-transakcji. Tym razem wszelkie działania odbywają się za pośrednictwem łącza internetowego. To w przestrzeni Internetu zawierane są umowy, składane i opłacane zamówienia. Za pomocą paru kliknięć można integrować ze sobą ludzi, którzy w codziennej rzeczywistości mogłyby na siebie nie wpaść. Mowa tu zatem nie tylko o rynku polskim, ale i międzynarodowym.

Chociaż Internet niesie ze sobą wiele zagrożeń, takich jak na przykład: obawa przed kradzieżą danych osobowych, zajęcie konta bankowego, czy przejęcie strony internetowej. To ludzkość nie wymyśliła innego, bardziej mobilnego systemu. Zauważmy, że największe transakcje handlowe mogą być zawierane z dowolnego zakątka na naszej planecie. Klientami mogą być ludzie, których różni status społeczny, język i wygląd. Sama płatność odbywa się bezgotówkowo i waluta nie ma tak wielkiego znaczenia. Dawniej ludzie musieli pokonać długą drogę i sprawdzać strefy czasowe, by połączyć się z producentami, czy przedstawicielami przedsiębiorstwa. Teraz wystarczy poczta elektroniczna, konto w mediach społecznościowych, czy utworzenie wspólnej video konferencji.

Usługi internetowe, które nie wymagają spotkania twarzą w twarz

Handel to bardzo szeroka dziedzina, zwłaszcza, gdy opiera się na sieci internetowej. Czy można wskazać obszary, których nie spotkało przejęcie przez Internet? Raczej trudno, chociaż z roku na rok nadal odkrywane są kolejne nisze.

E-commerce i e-handel jest szybki, prosty i wygodny. Każdy może do tego świata wejść i samodzielnie się o tym przekonać. Oczywiście należy mieć w głowie potencjalne ryzyko i konkurencję, jednak pole manewru jest ogromne. Na przykład: aby rozpocząć sprzedaż przez Internet nie trzeba mieć fizycznego sklepu, ani nawet….towaru. Tak, możliwe jest prowadzenie transakcji handlowej artykułami, których nie posiadamy fizycznie w magazynie. Zjawisko to zwane jest jako dropshipping. Wszystko opiera się na zamówieniach przez sieć internetową. Klient zgłasza chęć zakupu produktu, który oferujemy w sklepie internetowym, my wysyłamy informację do producenta, a ten wysyła towar do zainteresowanej osoby, po wcześniejszym opłaceniu.

Zalety branży e-commerce

Skoro tak dużo osób zajęło się e-handlem i usługami internetowymi, musi to być bardzo opłacalne finansowo. Jednak to nie wszystko. Właściciele sklepów internetowych przede wszystkim wyliczają: przejrzystość układu, szybkość transakcji, terminowość, gotowy łańcuch dostaw. Poza tym szybkie zarobki bez wychodzenia z domu, a co za tym idzie nie ma potrzeby przebywania w jednym miejscu. Można gromadzić zysk finansowy będąc nawet na wakacjach! Zysk jest wszędzie tam, gdzie spotkamy połączenie z siecią internetową. Statystycznie koszty na rozkręcenie biznesu są mniejsze. Nie ma potrzeby wynajmowania ogromnych obiektów oraz magazynów.

Zajęcia i zawody przyszłości, które nie miałyby prawa istnieć, gdyby nie Internet

Aby zarabiać przez Internet można również wykonywać tak zwane wolne zawody: zostać grafikiem, tworzyć strony Internetowe, śledzić kursy walut, tworzyć i sprzedawać teksty, zajmować się tłumaczeniami, wykonywać zdjęcia, czy nawet przepisywać ręczne zapiski na tekst maszynowy.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również twórcy Internetowi, który nagrywają i umieszczają filmiki na jednym z popularnych platform. Tematyka może być przeróżna. Od rozrywki, zakupów, po wiedzę specjalistyczną. Niektórzy rozprzestrzeniają działalność o e-booki, audiobooki, a także podcasty.

Dobrze sprzedaje się także sztuka i to w bardzo szerokim ujęciu. Twórcy, dzięki nowym kanałom internetowym, mogą znacznie łatwiej prezentować swoje dokonania i sprzedawać swoje prace. Wiele osób nawet łączy się w większe grupy, na potrzeby coraz to odważniejszych form wyrazu artystycznego. Oprócz obrazów, grafik, popularne stają się instalacje, rękodzieło. Poza tym zawsze będzie zapotrzebowanie na nowe piosenki-zarówno te w klasycznym rozumieniu, jak i nowoczesne z całym arsenałem elektronicznych dźwięków. Wszędzie na świecie dominuje już nawet trend wśród wokalistów, czy DJ-ów, którzy zamiast wydawać pieniądze i tworzyć całą płytę, stawiają na pojedyncze kawałki, badają rynek.

Kolejną grupę osób, które łączą swoją pasję z zarabianiem przez Internet są podróżnicy oraz blogerzy. Bardzo często wykonują te dwa zajęcia równocześnie. Znany jest mechanizm działania, gdy ktoś marzy o podróży w dalekie zakątki planety, jednak nie posiada wystarczających środków finansowych. Wtedy decyduje się na zbiórki publiczne, albo patronat. Ponieważ nic nie jest za darmo, taki podróżnik wybiera się w przygodę swojego życia, ale i oferuje coś w zamian swoim odbiorcą. Może to być relacja w formie nagrania, zbiór fotografii, wpisy na blogu, albo fundowanie pamiątek z wyprawy. Zazwyczaj to niewielki koszt za pracę swoich marzeń.

COMMENTS
Comments are closed