Linkowanie zewnętrzne oraz linkowanie wewnętrzne stron www

Linkowanie zewnętrzne oraz linkowanie wewnętrzne stron www

Stron w Internecie jest mnóstwo. Każda strona ma swój własny profil i cechy charakterystyczne, po frazach każdą stronę tego typu można znaleźć. Jeśli ktoś nie ma swojej własnej strony internetowej w dzisiejszych czasach, to ma problem z rozwojem swojej działalności gospodarczej, bo nie jest w stanie pozyskać dostatecznej liczby klientów. Dlatego tak ważne jest by jeśli posiada się własną firmę, prowadzi się handel czy oferuje usługi, założyć stronę w Internecie. Bardzo ważne jest jednak to, by strona była konkurencyjna dla innych stron, musi się więc w szczególny sposób wyróżniać zarówno ofertą jak i wyglądem.

Jak powinna wyglądać dobra strona internetowa?

Jest kilka wytycznych co do tego, jak powinna się prezentować efektowna strona internetowa. Strona ta od pierwszego wejrzenia, ma zachęcać do wejścia dalej. Dlatego bardzo ważna jest kolorystyka i motyw przewodni, który się wybierze. Przy projektowaniu strony internetowej, można skorzystać z gotowych szablonów kolorystycznych i nie tylko, ale wtedy taka strona będzie powtarzalna i mało unikatowa. Dobrze jest mieć swój własny pomysł na to, jak strona powinna wyglądać i jaki powinna mieć charakter. Raczej unika się bardzo ciemnej kolorystyki na stronie www, bo wtedy odbiór takiej strony jest dosyć trudny. Można oczywiście używać czarnej czcionki i czarnych elementów dodatkowych, ale kolor całej strony i jej podstron powinny być raczej utrzymane w jasnej kolorystyce, na przykład w błękicie, złocie, beżu, bieli, jasnych szarościach, delikatnej zieleni. Takie kolory są łagodne dla oczu, poza tym odprężają i relaksują. Dzięki temu bardzo przyjemnie odczytuje się treści na stronie a oczy się przy tym nie męczą. Przy wyborze czcionek, trzeba wziąć pod uwagę to, że klient nie lubi tekstów pisanych małych druczkiem. Czym więc większa czcionka tym lepiej, oczywiście nie można w tym zakresie też przesadzać, bo odbiorcy nie lubią też przewijać strony nie potrzebnie, a będzie to konieczne, gdy czcionka będzie zbyt duża.

Grafika internetowa

Kolejną niezwykle istotną kwestią jest umieszczanie na stronie grafiki internetowej. Jeśli prowadzi się sklep internetowy, wtedy konieczne jest zamieszczanie zdjęć pod każdym oferowanym produkcie w sklepie. Każdy produkt powinien posiadać aktualną fotografię, powinien też być przedstawiony w rzeczywistych rozmiarach, ze wszystkich stron. Kolory powinny być jak najbardziej zbliżone do realnego koloru przedmiotów, powinny być wyraziste i mocne. Klienci ogromnie dużą wagę przywiązują do zdjęć produktów w sklepie internetowym, jeśli w sprzedaży posiada się buty czy obuwie, wtedy korzystne będą zdjęcia tych przedmiotów przedstawione na modelce czy modelu. W ten sposób odbiorca może się zorientować, jak dana rzecz leży i jaką ma rzeczywistą wielkość. Jeśli zaś posiada się stronę internetową z usługami, to na takiej stronie powinna się koniecznie znaleźć fotografia przedstawiająca głównego usługodawcę, a także jego pracowników, jeśli takich posiada. Bardzo ważne jest też zamieszczenie na stronie zdjęć z realizacji wcześniejszych zleceń, z dokładnym ich opisem. Wtedy potencjalni klienci mogą się zorientować, jak styl pracy ma usługodawca i co może zaoferować w danej branży. Wszystkie zdjęcia dodawane na stronę internetową, muszą mieć odpowiednią rozdzielczość, tak by były wyraziste, szczegółowe i dobrze się prezentowały. To samo tyczy się także grafiki dodawanej na stronę i filmików, bo i takie niejednokrotnie na stronę się dodaje.

Linkowanie o co w nim chodzi?

Jedną z najważniejszych rzeczy związanych z prowadzeniem strony internetowej, jest linkowanie jej wewnętrznie i zewnętrznie. Linkowanie wewnętrzne poprawia jakość strony i wpływa na komfort jej użytkowania przez potencjalnych odbiorców. Na stronie głównej, powinny się znaleźć odnośniki do poszczególnych kategorii na stronie a także do jej podstron. Linkowanie wewnętrzne to także podświetlanie pewnych fraz, o których można się więcej dowiedzieć na innych stronach. W ten sposób potencjalny odbiorca, może się szybko przemieszczać pomiędzy stronami i podstronami, jest mu wtedy łatwiej znaleźć to, czego szuka. Jeśli zaś chodzi o linkowanie zewnętrzne, to jest to oczywiście zagranie marketingowe. Każdy kto chce nagłośnić swoją stronę, chce zdobyć rozgłos i przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, koniecznie powinien zdecydować się na linkowanie zewnętrzne. Linkowanie to robi się na portalach społecznościowych, na forach dyskusyjnych, na blogach i stronach zaprzyjaźnionych osób. Poprzez umieszczanie linków do swojej strony w takich miejscach, można zdobyć spory rozgłos i bez ponoszenia żadnych kosztów się zareklamować. Bardzo wiele właścicieli stron internetowych, zajmuje się taką czynnością i przynosi im to oczekiwane zyski.

Strona internetowa jest wizytówką firmy czy usługodawcy. Dlatego jej wygląd i prawidłowe działanie, są bardzo ważną kwestią. Strona musi działać bez zarzutu, powinna być porządnie wykonana i zoptymalizowana pod wieloma względami. Trzeba ją też dopasować do urządzeń mobilnych, bo w dzisiejszych czasach ludzie bardzo chętnie przeglądają strony internetowe i dokonują na nich zakupów przy użyciu swoich telefonów i tabletów. Technologia nieustannie się rozwija, trzeba więc dostosować się do jej standardów. Dzięki odpowiednio zaprojektowanej i stylowej stronie internetowej, można osiągnąć w życiu prawdziwy sukces. Przekonało się o tym wielu usługodawców i handlarzy. Nawet jeśli ma się sklep stacjonarny, to i tak warto postawić tez na sprzedaż internetową, bo w ten sposób można zwiększyć swoje obroty poprzez dotarcie do dużo większej rzeszy potencjalnych klientów. Założenie strony internetowej niewiele kosztuje, a to przemawia na jej korzyść. Można ją sobie założyć samemu lub zlecić to firmie.

COMMENTS
Comments are closed