Pozyskiwanie linków jako sposób na pozycjonowanie

Pozyskiwanie linków jako sposób na pozycjonowanie

Jeśli chcemy założyć swoją stronę w Internecie lub już taką prowadzimy, zapewne spotkaliśmy się już z niektórymi sposobami i zasadami, dzięki którym można zarabiać więcej poprzez zwiększanie liczebności odwiedzin naszej strony. Prawdopodobnie nie raz już natknęliśmy się w takiej sytuacji na pojęcie pozycjonowania. Czy wiemy jednak, co ono oznacza i jakie działania ono obejmuje? Jest to bardzo ważne, żeby bardzo dobrze zapoznać się z tym pojęciem i dokładnie wiedzieć, na czym ono polega, żeby w przyszłości móc wdrożyć je do swoich działań i dzięki temu móc w przyszłości osiągać możliwie jak najwyższe dochody.

Co to pozycjonowanie i jakie działania obejmuje?

Na początku pojęcie pozycjonowania może brzmieć troszeczkę tajemniczo i wydawać się skomplikowane, aczkolwiek po dobrym jego zrozumieniu, okazuje się bardzo poste i niezbyt zawiłe. Najlepiej jest zrozumieć, na czym ono polega poprzez uświadomienie sobie najpierw zasad działania wyszukiwarek. Kiedy wyszukujemy konkretnej rzeczy w Internecie, na początku zapewne wpiszemy ją w okienko wyszukiwarki, a następnie wyświetli nam się mnóstwo linków prowadzących do wielu różnych stron czy sklepów, umieszczonych na wielu podstronach. Najprawdopodobniej zainteresuje nasz pierwsza podstrona z linkami, a zwłaszcza kilka pierwszych linków, które wyświetlają się najwyżej. Podświadomie uważamy je za najlepsze. Linki te ułożone są jednak pewnego schematu, a mianowicie jako pierwsze pojawiają się linki prowadzące do tych stron, które są lepiej pozycjonowane. A więc można powiedzieć, iż pozycjonowanie polega na przygotowywaniu danej strony do tego, by była ona jak najbardziej atrakcyjna dla wyszukiwarki, w wyniku czego ma być ona wyświetlana przez wyszukiwarkę możliwie jak najwyżej. Im wyżej link do naszej strony jest umieszczony, tym więcej ta strona otrzymuje kliknięć, czyli wyświetleń, a tym samym my otrzymujemy wyższe dochody. Pozycjonowanie może odbywać się poprzez różne działania, jednak najczęściej dochodzi do tego poprzez publikowanie na danej stronie odpowiednio przygotowanych tekstów, zawierających konkretne słowa kluczowe, przez co dana strona staje się bardziej atrakcyjna dla wyszukiwarki lub poprzez umieszczanie jak największej ilości linków prowadzących do naszej strony albo na tej samej stronie bądź na innych.

Jak najlepiej linkować stronę?

Wiemy już, jak ważną kwestią podczas pozycjonowania jest linkowanie, jednak warto wiedzieć, że istnieją różne rodzaje linków, które mogą być bardziej atrakcyjne dla wyszukiwarek lub mniej, przez co strony, do których one prowadzą, będą lepiej bądź mniej pozycjonowane. Można byłoby powiedzieć, że przecież linki nie różnią się wcale od siebie, bo przecież każdy z nich to ciąg literek i cyferek, który wygląda bardzo podobnie. Nic bardziej mylnego. Warto pamiętać, iż linki mogą mieć także formę graficzną, czyli mogą być po prostu obrazkami, po których kliknięciu zostaniemy przekierowani do danej strony. Jedne linki mogą być też silniejsze od innych w zależności na przykład od tego, gdzie są one umieszczone. Otóż wyróżniamy linki zewnętrzne i wewnętrzne. Z reguły linki zewnętrzne lepiej pozycjonują i są bardziej atrakcyjne dla wyszukiwarek, gdyż traktowane są jako polecenie danej strony. Linki wewnętrzne umieszczane są na tej samej stronie, do której prowadzą. Na przykład link może być umieszczony na jednej podstronie, a prowadzić do innej podstrony tej samej stronie. Można to zobrazować sobie na przykładzie sklepu internetowego, na którym po wejściu w podstronę danego produktu, przykładowo na samym jej dole umieszczony jest link, prowadzący do innego, bardzo podobnego produktu, który również dostępny jest w tym samym sklepie. Linki zewnętrzne to z kolei takie linki, które umieszczone są na jednej stronie, ale prowadzą do innej strony. Weźmy jako przykład ten sam sklep internetowy, który prowadzi także swojego bloga i na stronie sklepu umieszczony jest link do tego bloga, kierujący do innej strony, na której jest on prowadzony.

Sposoby na nabywanie nowych linków

Aby dobrze pozyskiwać linki, zdecydowanie warto dobrze zrozumieć, na czym polega pozycjonowanie i jak dokładnie działa linkowanie, gdyż są to sprawy dość skomplikowane i dla osób początkujących mogą być nieco trudne do wykonania. Dlatego, jeśli uważamy, że nasze umiejętności nie są wystarczające lub po prostu nie mamy czasu na porządne zajmowanie się tą sprawą, warto chociaż rozważyć skorzystanie z usług profesjonalistów i zdecydować się na optymalizację naszej strony przez osoby, które dobrze znają się na tym, ponieważ robią to praktycznie każdego dnia zawodowo. Możemy mieć wtedy pewność, że praca przez nich wykonana będzie możliwie jak najbardziej skuteczne i będzie ona przynosiła możliwie jak najlepsze skutki, w wyniku czego nasza strona uzyska wiele wyświetleń, a tym samym my osiągniemy duże sukcesy, a nasze dochody będą możliwie jak najwyższe. Jeśli natomiast chodzi o to, w jaki sposób można pozyskiwać nowe linki, warto zdać sobie przede wszystkim sprawę z tego, iż najmocniejsze linki będą pochodziły ze stron, które same są dobrze pozycjonowane. Wiadomo, że w tym przypadku chodzi o linki zewnętrzne, a więc warto pozyskiwać linki ze stron najbardziej wartościowych dla wyszukiwarek. Aby takie linki pozyskać, można na przykład postarać się o swego rodzaju współpracę z danymi domenami i tworzyć treści sponsorowane na ich strony, zawierające linki do naszej własnej strony. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż takie linki są najbardziej atrakcyjne dla wyszukiwarki, gdyż traktowane są jako polecenie naszej strony. Dobrym rozwiązaniem jest także prowadzenie profili w social mediach i właśnie tam umieszczanie naszych linków lub zamieszczanie ich na forach, lub w komentarzach.

COMMENTS
Comments are closed